Enes Ahmet Tekin’in ailesi güvenlik önlemlerinin alınmamasını eleştirdi

KAYSERİ’de, 21 Temmuz’da annesinin yanından ‘lavaboya gidiyorum’ diyerek ayrılan ve 13 gün sonra Derevenk Viyadüğü’nün dere yatağında cesedi bulunan Enes Ahmet Tekin’in (24) doğum gününde ailesi olay yerinde basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 80 kilogramlık insan maketi hazırlayan aile, maketi viyadükten atarak nereye düşeceğini test etti. Baba Osman Tekin, Öğrendiğim kadarıyla köprü yapıldığından beri 16 intihar girişimi olmuş. MOBESE nerede MOBESE olsaydı savcı ve polisin işi daha kolay olacaktı. Neden güvenlik önlemleri alınmıyor. Daha kaç cana kıyılması gerekiyor dedi.

Talas ilçesinde oturan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Enes Ahmet Tekin, 21 Temmuz’da annesi ile hastaneye gitti. Annesinin yanından, ‘Lavaboya gidiyorum’ diyerek ayrılan Tekin’den bir daha haber alınamadı. Hayatından endişe eden ailesi, durumu polise bildirdi. Polis arama çalışması başlatırken, basına konuşan ailesi, Enes Ahmet’in tıp fakültesini istemediğini sırf kendilerini kırmamak için bu bölüme devam ettiğini belirterek, oğullarına eve dönmesi için çağrıda bulundu.

Ekipler, 3 Ağustos’ta kaybolduktan 13 gün sonra Tavlusun Mahallesi Derevenk Viyadüğü’ndeki dere yatağında Enes Ahmet Tekin’in cesedini buldu. Tekin, otopsi işlemlerinin ardından toprağa verildi. Tekin’in metrelerce yükseklikteki viyadükten atlayarak intihar ettiği ihtimali üzerinde duran polis, soruşturmayı sürdürüyor.

‘BURAYA İNSANCA TEDBİRLER ALINSIN’

Dron görüntülerinin incelenmesini isteyen Osman Tekin, Oğlumun kaybolduğu günden hemen sonra bana ulaşanlar ifadelerini savcıya versin. Hani çocuğumun yerini biliyordunuz Hani görmüştünüz Hani emniyetteydi Hani bizimle görüşmek istemediği için saklanıyordu, siz yerini biliyordunuz Neden gidip savcılığa ifade vermiyorsunuz Emniyet güçlerinden dron görüntülerini göndermelerini istiyorum. Bu olay ne zaman olmuş Tespit edilsin ve olaylar aydınlığa çıksın. Allah korkunuz varsa buraya insanca tedbirler alınsın. Bugün yavrumun doğum günüydü. Doğum gününü kutlamamız gerekirken nerede olduğumuza bir bakın. Yetkililer duysunlar. Olay aydınlığa çıkarılsın ifadelerini kullandı.

‘BİZ YANDIK, DİRİ DİRİ ÖLDÜK’

Anne Tülay Tekin ise O gün biz aradığımızda dekanın haberi olduğunu söylediler. Madem dekanın haberi var bize de haber versin. Biz yandık, diri diri öldük. Başka analar babalar ölmesin. Buraya bir önlem alınsın. Oğlumun ayaklarında terlik vardı. Aşağı düşen birinin terlikleri sağa sola dağılır. Terlikleri yan yana bulunmuş. Terlikleri böyle bulunabilir mi dedi.

‘BİZİM AKLIMIZA CİNAYET ŞÜPHESİ GELİYOR’

Ağabey Aydın Tekin de şöyle konuştu Biz kendi imkanlarımızla maket yaparak aşağıya attık. Maketin düştüğü yer ve kardeşimin bulunduğu yer arasında 40-50 metre mesafe var. Yuvarlanmış olamaz. Bizim aklımıza cinayet şüpheleri geliyor. Ayın 24 ve 28’inde çekilen dron kayıtlarını polis vermiyor. Bu görüntüler savcılığa teslim edilsin. Kardeşim o görüntülerde yoksa buraya sonradan gelmiş olabilir. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x