CHP lideri Özel: Kimse umudunu kaybetmesin

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Muğla’daki aday tanıtımında yaptığı konuşmada seçim sonuçlarıyla ilgili endişelerini duymadıklarını belirtiyorip, “31 Mart’taki seçimler, yalnızca yerel seçimler değil. 1 Nisan’dan sonra iktidarın ekonomi politikası , yurttaşları ezmeye devam edecek. 1 Nisan’dan sonra bir şey yapamazsınız ama 31 Mart’ta sandıkta yapabilirsiniz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla’nın Menteşe ilçesinde partinin aday tanıtım toplantısına katıldı. Kurşunlu Camisi’nin giriş programında Özel’e çiçek takdim edilir, ardından boyuna Muğlaspor atkısı takılır. Belediye başkan adaylarını kürsüye davet ederek teşekkür eden ve mitinge gelenlere alkışlatan Özel, CHP’de bir değişim yaşandığını, kadınların ve gençlerin partide daha fazla söz sahibi olduğunu söyledi. Muğla’da gösterdikleri adayların yaşlarının 49 olduğunu söyleyen Özel, “Göreve başladıkları gün, bütün belediye başkanları malvarlıklarını halka açık şekilde makam odalarının kapısına asacak. Muğla’yı ranta değil halka açarak yöneteceklerine yürekten” dedi.

Ülkeye daha iyi hizmet yapmak için genel bütçeden yerel yönetimlere adil şekilde kaynak ayırmayı amaçlayan Özel, “AKP’nin her isteğine rağmen ranta açamadığı, çevre felaketinde karşısında toplumla birlikte yerel olarak yerel yönetimlere kola girdi, karnını emeğiyle kazandığıyla doyuranların yaşadığı bir yerdeyiz. İktidarında, Muğla’da oldukça önemli altyapı çalışmaları yapıldı.Ülkeye daha iyi hizmet yapılması için genel bütçeden yerel yönetimlere adil şekilde kaynak ayrılması gerekiyor.Her emekliye bayramda en az bir asgari ücret ödemesi yapılması gerekiyor” diye konuştu.

‘ACI REÇETE GELİYOR’

Özel, Muğla’da ortalama kiranın 18 bin liraya yaklaştığı ve asgari ücretle yaşayan yurttaşların yaşamasının imkansız olduğunu belirterek, “Sabit ücretle çalışanlarla karşılaşan sorunlarla ilgileniyoruz. Seçim sonuçlarıyla ilgili endişeleri duyuyoruz. 31 Mart’taki seçimler, yalnızca yerel seçimler değil. 1 Nisan’dan sonra iktidarın ekonomi politikası, yurttaşları ezmeye devam edecek. 1 Nisan’dan sonra bir şey yapamazsınız ama 31 Mart’ta sandıkta yapabilirsiniz. Borçla borçla çevirenler, gelecek seneden endişeleri olanlar, evladının geleceğinden endişeleri olan herkes, bu iktidara gücünü göstermek zorunda. AKP ve MHP oyları alırsa, kırmızı ışık göstermezlerse 1 Nisan’dan sonra acı reçete geliyor. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı bağlamak zorundasın. Ben bunun için geliyordu yaptım. Muhalif seçiminin AKP’ye, MHP’ye bakışı değişmedi” dedi.

Özel, “Türkiye senden büyük, küçümseyip ezmek istenen emekçinin, manikürcü gibi ezmek istenen çiftçinin işleri vardır. O da CHP’dir. Türkiye’den umuduyla kalmayın gençlerimize hep birlikte sesleniyoruz. Kimse umudunu kaybetmesin. Umut, mayıs yerinde en çok karamsarlığa kapıldığınız anda oradasınız kalkan Atatürkçüler, cumhuriyetçilerdir. Biz buradayız ve hiçbir yere gitmiyoruz” diye konuştu.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Özel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e, Yılmaz Büyükerşen koordinatörlüğünde 1 Nisan’dan sonra kurulacak ve Türkiye’deki belediyeleri denetleyecek bir yapıda çalışma için teklifte bulundu. Gürün, Özel’in teklifini kabul etti.

‘HİÇBİR SİYASİ GÖRÜŞ, ETNİK KİMLİK, MEZHEP AYIRMADAN HERKESİN OYUNU İSTİYORUM’

Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras da toplantıdaki aday konuşmasında, “CHP, önce kurtuluştan sonra kuruluş demektir. Biz de bu değişimin taşımanın gururu içerisindeyiz. Hiçbir ilçeyi ayırmadan eşit, adaletli hizmet götüreceğim. Bazılarının dediği gibi ‘Hizmet almıyorsunuz’ demiyoruz. Herkese eşit, adil hizmet götürmeye karar veririz.CHP belediyeciliği nasıl olur, gösteririz.Hiçbir siyasi görüş, etnik kimlik, mezhep ayırmadan herkes oyunu istiyoruz.Biz, saraylarda doğduk.Babamız bize gemicikler alamadı.Genel Başkanımız 2 öğretmen çocuğuyuz, biz halkız. Biz, yokluk nedir biliriz.O nedenle bu hizmetlerimizde halkımızla aynı duygular içerisinde olacağız.Ben 30 yıl bordrolu çalıştım.İşçinin emekçinin sıkıntısını bilirim.İşçimi, emekçimi herkese yedirmem.Eksiğimiz ne varsa olmaktan, suyuna, yöntemlerle her şeyi yapacağı enerji, ilçe belediye başkanlarımızla beraberlik var.Bizler efendi olmaya gelmedik.Bizler zor gününüzde yoldaş olmaya geldik. Başkan olmamak değil, yoldaş olmaya geldik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x